Gündüz Gece

Gündüz Gece

Gündüz Gece

15 Şubat 2020, Cumartesi

KARAMÜRSEL SEPETİNİN HİKAYESİ GÜNDÜZ GECE’DE

Sevilen türkücü Kürşat’ın eğlenceli sunumuyla Anadolu’nun saklı kalmış güzelliklerini ekrana getiren Gündüz Gece izleyicisini gezdiriyor. Gündüz Gece, bu hafta şehrin gürültüsünden uzaklaşmak isteyenlerin uğrak yeri İzmit’teki gezisini sürdürecek.

Anadolu’nun keşfedilmeyi bekleyen köşeleri Kürşat’ın neşe dolu sunumuyla Gündüz Gece’de izleyiciyle buluşuyor. Gündüz Gece bu hafta İzmit’teki gezisine kaldığı yerden devam edecek. Gündüz Gece ekibi İzmit’te ilk olarak bir kına gecesine katıldı. Burada İzmit kına gecesi adetlerini öğrenen Kürşat, gelini ağlatmak için türkü söyledi. Gelin alayı geldiğinde heyecanlanan Kürşat, takı töreninde şok oldu. Gündüz Gece ekibinin bir sonraki durağı Karamürsel sepetçisi oldu. Sultan Abdülaziz sayesinde üne kavuşan ve meşhur deyimdeki yerini alan Karamürsel sepetinin öyküsünü dinleyen Kürşat, ustasından sepetin püf noktalarını öğrendi.

Gündüz Gece ekibi son olarak İzmit lezzetleriyle bezeli bir sofraya konuk oldu. Simit dolması, kaldırek, oturtma yapımına eşlik eden Kürşat, teyzelerin renkli hikayeleriyle gülme krizine girdi.

Anadolu kültürünü gerçek tanıklarından dinlemek isteyenlerin buluştuğu ‘Gündüz Gece’ her Cumartesi 22:40’da Kanal 7’de…

***

GÜNDÜZ GECE ANADOLU’NUN İZİNİ SÜRÜYOR

Sevilen türkücü Kürşat’ın eğlenceli sunumuyla Anadolu’nun saklı kalmış güzelliklerini ekrana getiren Gündüz Gece turuna hız kesmeden gezmeye devam ediyor. Memleket hasreti çekenlerin özlemini dindirmek isteyen Gündüz Gece, Anadolu topraklarının güzelliklerini karış karış dolaşarak Kanal 7’de ekrana taşıyor.

Anadolu’nun keşfedilmeyi bekleyen köşeleri, Doğu’dan Batı’ya yurdun her yerinde yaşam süren Anadolu insanın kültür mirası, tarladaki çiftçinin hasadı, şanı dünyaya yayılan Türk mutfağının yöresel lezzetleri Kürşat’ın neşe dolu sunumuyla Gündüz Gece’de izleyiciyle buluşuyor. Ekran başındakilere oturdukları yerden Anadolu’yu gezme imkanı sunan Gündüz Gece özlenen köy hayatını tüm yönleriyle gözler önüne serecek. Gündüz Gece bu hafta Muş’tan renkli görüntüleri ekrana getiriyor.

Kürşat, kah Ege’de zeytin hasadına gidecek kah Karadeniz’de horon vuracak, İç Anadolu’da buğday hasadına giderken Akdeniz’de portakal toplayacak. Her yeri cennet olan Türkiye’nin yedi bölgesinden renkli görüntüler Gündüz Gece ile evleri şenlendiriyor.

Anadolu kültürünü gerçek tanıklarından dinlemek isteyenlerin buluştuğu ‘Gündüz Gece’ her Cumartesi 22:40’ta Kanal 7’de…

Gündüz Gece programının tüm bölümlerini izle7.com’da izleyebilirsiniz.