Necmettin Nursaçan'la İftar Saati

Necmettin Nursaçan'la İftar Saati

Necmettin Nursaçan'la İftar Saati


ON BİR AYIN SULTANI RAMAZAN’IN MANEVİYATI KANAL 7’DE YAŞANIYOR

Müslümanların büyük bir heyecanla beklediği on bir ayın sultanı Ramazan ayının tüm coşkusu Kanal 7 de yaşanıyor. Emekli Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Necmettin Nursaçan’ın sohbeti, Kanal 7 ekranlarının başarılı ismi Muhsin Bay’ın sunumuyla İftar Saati, Ramazan ayı boyunca izleyicilerle iftar vaktinde buluşuyor.

Her Ramazan olduğu gibi bu Ramazan da İftar Saati canlı yayınla evlere konuk oluyor. Kanal 7 ekranlarının sevilen ismi Muhsin Bay’ın sunumu, sade anlatımıyla gönülleri fetheden emekli Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Necmettin Nursaçan’ın sohbetiyle İftar Saati, ekranlardaki yerini alıyor. Kur’an-ı Kerim’in indirildiği ay olan, tüm ayların sultanı Ramazan’ın fazileti, sahur ve iftar vakitlerinin bereketi, oruç tutmanın önemi, Ramazan ayını en iyi şekilde ihya etmenin yolları, yardımlaşma ve dayanışmanın önemi gibi pek çok konu İftar Saati’nde ele alınıyor.

Rahmet, mağfiret ve bereket ayı Ramazan’a kavuşmanın sevincine ortak olan İftar Saati’nde, Ramazan’a özel dualar ve ibadetler, kalpleri ısıtan sohbetler, kıssadan hisseler, Hz. Muhammed’in yaşamından örnekler izleyenlerle paylaşılıyor.

Nefislerin kırıldığı, sabır ve sınav ayı Ramazan’ın tüm huzuru ve bereketi, İftar Saati ile her gün 18.50’de Kanal 7 ekranlarında…