Gündüz Gece

Gündüz Gece

Gündüz Gece

19 Eylül 2020, Cumartesi

EDİRNE’NİN TARİHİ DOKUSU GÜNDÜZ GECE’DE

Sevilen türkücü Kürşat’ın eğlenceli sunumuyla Anadolu’nun saklı kalmış güzelliklerini ekrana getiren Gündüz Gece izleyicisini gezdiriyor. Gündüz Gece, bu hafta Edirne’deki gezisine kaldığı yerden devam ediyor.

Anadolu’nun keşfedilmeyi bekleyen köşeleri Kürşat’ın neşe dolu sunumuyla Gündüz Gece’de izleyiciyle buluşuyor. Gündüz Gece bu hafta tarihi dokusu ve yemyeşil doğasıyla görenleri kendisine hayran bırakan Edirne’den evlere konuk olacak. Gündüz Gece ekini bu hafta ilk olarak ayçiçeği tarlasına gitti. Ülkenin ayçiçek yağı stoğunu büyük bir ölçüde karşılayan Edirne’de ayçiçeğinin geçtiği aşamaları çiftçiden dinleyen Kürşat, hasada yardım etti. Hasattan sonra karnı acıkan Gündüz Gece ekibi köylülerle birlikte taze kopardıkları karpuzu yerken bir yandan da nostaljik bir sohbet gerçekleştirdi. Kürşat daha sonra ceviz bahçesine gitti. Birçok ceviz çeşidinin olduğunu öğrenen Kürşat, ceviz yetiştirmenin inceliklerini ustasından dinledi.

Gündüz Gece ekibinin son durağı eski saray arazisine hâkim konumuyla Sultan İkinci Murad tarafından yaptırılan Muradiye Camii oldu. Sade dış görünüşünün aksine içerisinde ihtişamlı dekoruyla şehrin simgelerinden olan camiyi gezen Kürşat, tarihin izlerine tanıklık etti.

Anadolu kültürünü gerçek tanıklarından dinlemek isteyenlerin buluştuğu ‘Gündüz Gece’ her Cumartesi 00:00’da Kanal 7’de…

***

GÜNDÜZ GECE ANADOLU’NUN İZİNİ SÜRÜYOR

Sevilen türkücü Kürşat’ın eğlenceli sunumuyla Anadolu’nun saklı kalmış güzelliklerini ekrana getiren Gündüz Gece turuna hız kesmeden gezmeye devam ediyor. Memleket hasreti çekenlerin özlemini dindirmek isteyen Gündüz Gece, Anadolu topraklarının güzelliklerini karış karış dolaşarak Kanal 7’de ekrana taşıyor.

Anadolu’nun keşfedilmeyi bekleyen köşeleri, Doğu’dan Batı’ya yurdun her yerinde yaşam süren Anadolu insanın kültür mirası, tarladaki çiftçinin hasadı, şanı dünyaya yayılan Türk mutfağının yöresel lezzetleri Kürşat’ın neşe dolu sunumuyla Gündüz Gece’de izleyiciyle buluşuyor. Ekran başındakilere oturdukları yerden Anadolu’yu gezme imkanı sunan Gündüz Gece özlenen köy hayatını tüm yönleriyle gözler önüne serecek. Gündüz Gece bu hafta Muş’tan renkli görüntüleri ekrana getiriyor.

Kürşat, kah Ege’de zeytin hasadına gidecek kah Karadeniz’de horon vuracak, İç Anadolu’da buğday hasadına giderken Akdeniz’de portakal toplayacak. Her yeri cennet olan Türkiye’nin yedi bölgesinden renkli görüntüler Gündüz Gece ile evleri şenlendiriyor.

Anadolu kültürünü gerçek tanıklarından dinlemek isteyenlerin buluştuğu ‘Gündüz Gece’ her Cumartesi 00:00’da Kanal 7’de…

Gündüz Gece programının tüm bölümlerini izle7.com’da izleyebilirsiniz.