Gündüz Gece

Gündüz Gece

Gündüz Gece

23 Ocak 2021, Cumartesi

MANİSA’DAN RENKLİ KARELER

Sevilen türkücü Kürşat’ın eğlenceli sunumuyla Anadolu’nun saklı kalmış güzelliklerini ekrana getiren Gündüz Gece izleyicisini gezdiriyor. Gündüz Gece, bu hafta Manisa Demirci’deki serüvenine kaldığı yerden devam ediyor.

Anadolu’nun keşfedilmeyi bekleyen köşeleri Kürşat’ın neşe dolu sunumuyla Gündüz Gece’de izleyiciyle buluşuyor. Gündüz Gece bu hafta şehzadeler şehri olarak bilinen Manisa’nın Demirci’den evlere konuk olacak. Gündüz Gece ekibi ilk olarak Demirciler sokaklarını dolaştı. Bulgur döven teyzeleri görünce onlara yardım etmek isteyen Kürşat, kolları sıvayıp işin başına geçti. Bir yandan bulgur döverken bir yandan teyzelerin hayat hikayelerini dinleyen Kürşat, onların sohbetlerine türküleriyle eşlik etti. Gündüz Gece ekibi daha sonra 1933 yılında kurulan ve Türkiye’nin ilk anonim şirketlerinden biri olan iplik fabrikasına gitti. Fabrikayı gezen Kürşat, bölge rehberinden fabrikanın tarihiyle ilgili bilgi aldı.

Gündüz Gece ekibi son olarak badem toplamaya gitti. Demirci mahallesi sakinleriyle birlikte iş başına geçen Kürşat, seslendirdiği türkülerle kulakların pasını sildi.

Anadolu kültürünü gerçek tanıklarından dinlemek isteyenlerin buluştuğu ‘Gündüz Gece’ her Cumartesi 11:20’de Kanal 7’de…

***

GÜNDÜZ GECE ANADOLU’NUN İZİNİ SÜRÜYOR

Sevilen türkücü Kürşat’ın eğlenceli sunumuyla Anadolu’nun saklı kalmış güzelliklerini ekrana getiren Gündüz Gece turuna hız kesmeden gezmeye devam ediyor. Memleket hasreti çekenlerin özlemini dindirmek isteyen Gündüz Gece, Anadolu topraklarının güzelliklerini karış karış dolaşarak Kanal 7’de ekrana taşıyor.

Anadolu’nun keşfedilmeyi bekleyen köşeleri, Doğu’dan Batı’ya yurdun her yerinde yaşam süren Anadolu insanın kültür mirası, tarladaki çiftçinin hasadı, şanı dünyaya yayılan Türk mutfağının yöresel lezzetleri Kürşat’ın neşe dolu sunumuyla Gündüz Gece’de izleyiciyle buluşuyor. Ekran başındakilere oturdukları yerden Anadolu’yu gezme imkanı sunan Gündüz Gece özlenen köy hayatını tüm yönleriyle gözler önüne serecek. Gündüz Gece bu hafta Muş’tan renkli görüntüleri ekrana getiriyor.

Kürşat, kah Ege’de zeytin hasadına gidecek kah Karadeniz’de horon vuracak, İç Anadolu’da buğday hasadına giderken Akdeniz’de portakal toplayacak. Her yeri cennet olan Türkiye’nin yedi bölgesinden renkli görüntüler Gündüz Gece ile evleri şenlendiriyor.

Anadolu kültürünü gerçek tanıklarından dinlemek isteyenlerin buluştuğu ‘Gündüz Gece’ her Cumartesi 11:20’de Kanal 7’de…

Gündüz Gece programının tüm bölümlerini izle7.com’da izleyebilirsiniz.