Dünyanın Tadı

Dünyanın Tadı

Dünyanın Tadı

16 Ocak 2021, Cumartesi

MİLAS’IN MEŞHUR YEMEKLERİ DÜNYANIN TADI’NDA

Yasin Esirgenç’in sunduğu Dünyanın Tadı, İstanbul ve çevre illerdeki birbirinden önemli lezzet duraklarından evlere konuk oluyor. Dünyanın Tadı ekibi bu hafta yemyeşil doğasıyla Muğla’nın Milas ilçesinden evlere konuk oluyor.

Yasin Esirgenç’in sunumuyla ekrana gelen Dünyanın Tadı, seçkin mutfaklardan öğrendikleri muhteşem tarifleri ekrana taşımaya devam ediyor. Yeni tarifler denemek isteyenlerin ilham aldığı Dünyanın Tadı bu hafta benzersiz lezzetlerini izleyicisinin beğenisine sunacak. Dünyanın Tadı ekibi Milas’ta ilk olarak anne pastası yaptı. Aslında bir kurabiye çeşidi ola pastanın tadına baka Yasin Esirgenç, neden anne pastası dendiğini ustasından öğrendi. Düyanın Tadı ekibi daha sonra Milas usulü zeytinyağlı pırasa yapımına eşlik etti. Bu pırasayı diğerlerinden ayıran özellikleri öğrenen Dünyanın Tadı ekibi izleyicileri için yemeğin tadına baktı.

Dünyanın Tadı ekibi son olarak Muğlalı aşçılarla birlikte odun ateşinde nohutlu yörük yahnisi yaptı. El arabasında odunla hazırlanan ateşte pişen yahniyi deneyen Dünyanın Tadı ekibi keyifli sohbetlere de imza attı.

Soslu yemekler, deniz ürünleri, tatlılar, acılar… Dünya ülkelerinden en farklı lezzetler Yasin Esirgenç’in sunumuyla her Cumartesi saat 15:20’de ‘’Dünyanın Tadı’’ programı ile Kanal 7’de…

***

BİR DÜNYA DOLUSU LEZZET DÜNYANIN TADI’NDA

Dünya mutfaklarından farklı lezzetlerin ve yemek kültürlerinin ekrana taşındığı Dünyanın Tadı, Yasin Esirgenç’in sunumuyla izleyiciyle buluşuyor. İlginç yemek alışkanlıkları, birbirinden farklı lezzetler ve eşi benzeri görülmemiş yiyecekler Dünyanın Tadı’nda ekrana getiriliyor.

Yasin Esirgenç, Dünyanın Tadı programıyla ekrandaki yerini alıyor. Dünyanın seçkin mutfaklarından farklı yemeklerin, sofra adaplarının ve sokak lezzetlerinin tanıtıldığı Dünyanın Tadı eğlenceli görüntülerle evlere konuk oluyor. Yasin Esirgenç, dünyaca ünlü lezzetleri yerlerinde tadarken bu yemeklerin tariflerini ve yapım aşamalarını izleyicileri için öğreniyor. Oğlu Yakupcan’la birlikte güzel tatların izini süren Esirgenç, eğlenceli görüntülere ve eşsiz manzaralara da yer veriyor.

Soslu yemekler, deniz ürünleri, tatlılar, acılar… Dünya ülkelerinden en farklı lezzetler Yasin Esirgenç’in sunumuyla Cumartesi saat 14:40’ta, ‘’Dünyanın Tadı’’ programı ile Kanal 7’de…

Dünyanın Tadı programının tüm bölümlerini izle7.com’da izleyebilirsiniz.