Dünyanın Tadı

Dünyanın Tadı

Dünyanın Tadı

TÜRK VE DÜNYA MUTFAĞININ EŞSİZ LEZZETLERİ DÜNYANIN TADI’NDA

Yasin Esirgenç’in sunumuyla ekranlara gelen Dünyanın Tadı, Türk ve Dünya mutfağının bilinen bilinmeyen tüm lezzetlerini izleyicisiyle buluşturuyor. Pek çok kültüre ait yemeğin yapımından tadımına kadar her aşamasına eşlik eden Dünyanın Tadı, yemeklerin ortaya çıkış hikayelerini de paylaşıyor. Meşhur çorbalar, ana yemekler, kebaplar, tatlılar, mezeler, geleneksel sokak lezzetleri… Dünyanın Tadı, Kanal 7 ekranlarında lezzet şöleni yaşatıyor.

İzleyicisini Türk ve dünya mutfağının eşsiz lezzetleriyle buluşturan Dünya’nın Tadı, yemeklerin yapımına ilişkin püf noktaları da paylaşıyor. Yasir Esirgenç’in sunduğu Dünyanın Tadı; zengin yemek kültürüne sahip ülkemizin dört bir yanından farklı lezzetler ve hikayelerini, her yörenin kendine has yemeklerini, dünya mutfağından yemekleri, sokak lezzetlerini, yeme alışkanlıkları ve ilginç yemek kombinasyonlarını eğlenceli görüntülerle ekranlara taşıyor.

Meksika’nın takosu, Kayseri’nin mantısı, İtalya’nın pizzası, İzmir’in kumrusu, Adana’nın kebabı, Gaziantep’in baklavası… Anadolu’nun ağızları sulandıran birbirinden lezzetli yemeklerinin ve dünya lezzetlerinin yapım aşamasına katılan ve bizzat tadına bakan Dünya’nın Tadı, eşsiz lezzetlerin tariflerini de izleyicisiyle paylaşıyor.

Yasin Esirgenç’in sunumuyla ‘’Dünyanın Tadı’’, birbirinden farklı lezzetler ve tariflerle her Cumartesi saat 17.00’de Kanal 7’de…

Dünyanın Tadı programının tüm bölümlerini izle7.com’da izleyebilirsiniz.