Dünyanın Tadı

Dünyanın Tadı

Dünyanın Tadı

02 Aralık 2023, Cumartesi

DÜNYANIN TADI, YEŞİLİ VE MAVİSİYLE EŞSİZ DOĞAL GÜZELLİĞE SAHİP MUĞLA’DA

Lezzetin peşinde olan program Dünyanın Tadı, Anadolu’yu diyar diyar gezerek bambaşka isimlerle anılan eşsiz lezzetleri keşfediyor. Dünyanın Tadı bu hafta antik kentleri, koyları, vadileri, yemyeşil doğası ve kendine has mutfağıyla ülkemize değer katan Muğla’nın Dalaman ilçesinden evlere konuk oluyor.

Dünyanın Tadı, en lezzetli yemekleri izleyenleriyle paylaşmaya devam ediyor. Dünyanın Tadı bu hafta lezzetli yemekleriyle Muğla Dalaman mutfağına konuk olacak. Lezzet keşfine Muğla Dalaman’da misafir olduğu bir köy evinde başlayan Dünyanın Tadı, düğünlerin olmazsa olmazı Muğla usulü etli nohut yemeğinin yapımını izleyenleriyle paylaştı. Daha sonra mısır unundan meşhur darı böreği yapımına eşlik eden Esirgenç, böreği yakınca olanlar oldu. Ev sahibinden azarı yiyen Esirgenç, ne yapacağını şaşırdı ve ekranlara yüzleri gülümseten kareler yansıdı. Esirgenç, daha sonra köylülerle bahçede zeytin salatası yapımını öğrendi sonra da yörük tarhanası yapımının püf noktalarını paylaştı.

Son olarak bahçeden topladığı yapraklarla yaprak sarması, yöreye özel biber patlıcan yoğurtlaması ve saçta otlu peynirli gözleme yapımını da öğrenen Esirgenç, izleyenleri için kaçırılmaması gereken tüm lezzetlerin tadına baktı.

Yasin Esirgenç’in sunumuyla ‘’Dünyanın Tadı’’, birbirinden farklı lezzetler ve tariflerle her Cumartesi saat 17.00’da Kanal 7’de…

***

TÜRK VE DÜNYA MUTFAĞINDAN SEÇKİN LEZZETLER DÜNYANIN TADI’NDA

Yasin Esirgenç’in sunumuyla ekrana gelen Dünyanın Tadı yeni yayın döneminde eşsiz lezzetleri izleyiciye ulaştırmaya devam ediyor. Türk ve dünya mutfağının seçkin lezzetleri Yasin Esirgenç ve Yakupcan’ın eğlenceli sunumuyla Dünyanın Tadı’nda mutfaklara ilham oluyor.

Meksika’nın takosu, Kayseri’nin mantısı, İtalya’nın pizzası, İzmir’in kumrusu… Türkiye ve dünyayı karış karış gezip izleyicileri için ilginç lezzetleri bulan Yasin Esirgenç,  serüvenine devam ediyor. İlginç yemek alışkanlıkları, birbirinden farklı kültürler ve Anadolu’nun yöresel lezzetleri Dünyanın Tadı’nda ekrana getiriliyor.

Türkiye’nin ve dünyanın seçkin mutfaklarından farklı yemeklerin, sofra adaplarının ve sokak lezzetlerinin tanıtıldığı Dünyanın Tadı eğlenceli görüntülerle evlere konuk oluyor. Yasin Esirgenç, benzersiz lezzetleri yerlerinde tadarken bu yemeklerin tariflerini ve yapım aşamalarını izleyicileri için öğreniyor.

Birbirinden farklı lezzetler Yasin Esirgenç’in sunumuyla yeni yayın döneminde Cumartesi saat 17.00’da ‘’Dünyanın Tadı’’ programı ile Kanal 7’de…

Dünyanın Tadı programının tüm bölümlerini izle7.com’da izleyebilirsiniz.