Dizi 'Kezban Yenge'

Dizi 'Kezban Yenge'

Dizi 'Kezban Yenge'

KEZBAN YENGE’NİN ÖĞÜT VEREN ÖYKÜLERİ KANAL 7’DE

Bütün sevdiklerine hayatı zehir eden Kezban Yenge’nin dillerden düşmeyen hikayesi Kanal 7’de. TV filmiyle izleyenlerden büyük beğeni toplayan yapım dizi olarak Kanal 7 ekranlarında yer alıyor.

Burdur Dirmil yöresine ait türküde anlatılan Kezban Yenge, kimseleri beğenmeyen, kızını da kimselere layık görmeyen gözü yükseklerde, burnu havada bir kadındır.

Kezban yenge köyün namlı ailelerinden oluşuyla övünmekte ve bu yüzden de kimseleri beğenmemektedir. Erkeksi karakteriyle köyde kocası da dahil herkesi sindirmeyi başarmıştır. Köyün çalgıcılarından Bekir’in oğlu Burhan, Kezban’ın kızı Sülbiye’ye aşıktır. Bekir bir gün oğluna Sülbiye’yi istemek için Kezban’ın kapısını çalar. Ama Kezban onları evden kovar ve kızını asla onlara vermeyeceğini söyler. Bunun üzerine Bekir, Kezban’ı yermek için bir türkü yakar ve bir düğünde Kezban da varken bu türküyü okur. Kezban bu duruma çok sinirlenir ve intikam planları yapmaya başlar. Köydre yapılan muhtarlık seçimlerine adaylığını koyan Kezban Bekir’e karşılık muhtarlık seçimlerini kazanır. Bekir ise bu durumu hazmedemez ve Kezban’ın icraatlarını sabote etmeye başlar.

Kezban yengenin yaşamından hem güldürüp hem de düşündüren hoşluklar Kanal 7 ekranlarında.