Elindedir Bağlama - Kanal 7 TV Filmi

Elindedir Bağlama - Kanal 7 TV Filmi

Elindedir Bağlama - Kanal 7 TV Filmi

Denizli yöresine ait “Elindedir Bağlama” türküsünün traji-komik öyküsü Kanal 7 TV filmi olarak izle7.com’da sizlerle. Ağa kızı Kezban’ın hayallerle örülü dünyası köye gelen bir falcının anlattıklarıyla değişmeye başlar.

 

BİR HAYÂLE UYANINCA

 

Köye zaman zaman gelip genç kızların falına bakan falcı kadın bir gün köyün ağasının kızı Kezban’ın da falına bakar. Falcı, Kezban’ın bir kısmetinin olduğunu, bu kısmetin bağlama çaldığını ve bir gün onu bir tehlikeden kurtaracağını söyler. Hayal kurmayı seven genç kız, falcının anlattıklarına hemen inanır ve hayatını buna göre kurgulamaya başlar. Kezban bir gün dere kenarında çamaşır yıkarken bir yılan görür. yılandan kaçarken köyün saf delikanlısı Kudret ile karşılaşır. Kudret’in eşeğinde bir bağlama asılı olduğunu görünce de falcının söylediği kısmetinin Kudret olduğunu düşünür. Anne ve babasına da falcının söylediği gibi Kudret ile evleneceğini söyler. Babası Tahir Ağa ise bu karara şiddetle karşı çıkar ve kızına kendilerine uygun yeni talipler aramaya başlar.

 

Yönetmen: Abdülkadir Ceylan Ede
Oyuncular: Ece Can Gümeci, Selami Uncuoğlu, Aytaç Ağırlar, Muazzez Gülek, Kazım Eryüksel, Muzaffer Çetinyılmaz, Ayten Sezgin, Ayşegül Akbulut, Şükran Çağman