Kanal 7 TV Filmi - Meyrik

Kanal 7 TV Filmi - Meyrik

Kanal 7 TV Filmi - Meyrik

Yakalandığı dermansız hastalıkla mücadele eden Meyrik gelinin hikayesi… ‘Meyrik’ Kanal 7 TV Filmini izle 7’de HD kalitede seyredebilirsiniz.

 

TV Filmi “Meyrik”te yakalandığı verem hastalığından ölen Meyrik gelinin içli hikayesi anlatılıyor. Adına yakılan ağıt Aşık Mahsuni Şerif tarafından da bestelenen Meyrik gelinin hazin öyküsü…

 

Meyrik güzelliği dilden dile dolaşan güzel bir gelindir. Fakat daha evlenmeden verem hastalığına tutulmuştur. Teyze oğluyla evlendirilen Meyrik gelin evliliğinin üçüncü ayında hastalanır ve acilen hastaneye kaldırılır. Çok geçmeden de köye Meyrik’in ölüm haberi gelir. Meyrik’in zamansız ve ani ölüm haberini alan köy kadınları onun arkasından ağıtlar yakmaya başlarlar. Ağıt yakanların başında da Meyrik’in hem teyzesi hem de kayınvalidesi olan kadın vardır. Meyrik’in güzelliğini solduran ve genç yaşta onu sevdiklerinden ayıran bu ölüm Meyrik ağıdıyla dillerde dolanmaya başlar… Hayatının baharında ölen ve ardında gözü yaşlı bir eş ve sevdiklerini bırakıp giden Meyrik gelinin içli hayat hikayesi Kanal 7’de ekrana geliyor.

 

Yönetmen: Barış Yöş

Senaryo: Mehmet Uyar

Oyuncular: Serap Üstün, Barış Koçak, Gülsün Gökalp, Erdoğan Aydemir

Yapım: Kanal 7/2005

Tür: Dram