Eşkiya Dünyaya Hükümdar Olmaz - Kanal 7 TV Filmi

Eşkiya Dünyaya Hükümdar Olmaz - Kanal 7 TV Filmi

Eşkiya Dünyaya Hükümdar Olmaz - Kanal 7 TV Filmi

“Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz’ türküsünden yola çıkılarak hazırlanan film Karadeniz dağlarında ve zindanlarında ömür tüketen Eşkıya Sandıkçı Şükrü’nün yiğitlik dolu hikayesini anlatıyor. ‘Eşkiya Dünyaya Hükümdar Olmaz’ Kanal 7 TV Filmini izle 7’de HD kalitede seyredebilirsiniz.

 

Sandıkçı Şükrü bir düğünde kardeşini yaralayan Abdi Ağa’nın uşağını oracıkta vurur. Hapishaneye düşen Sandıkçı Şükrü bir süre sonra arkadaşlarıyla birlikte hapishaneden kaçar ve dağa çıkar. Ardından karısı Fadime’yi elinden almak isteyen birisini de öldürmesiyle, Sandıkçı Şükrü’nün adı daha da yaygınlaşır. Fakirlere dokunmadan zenginlerle mücadele etmesi yüzünden halk tarafından giderek sevilmeye başlar ve desteklenir.

 

Zamanla adı yiğit bir eşkıyaya çıkan Sandıkçı Şükrü, bir gün arkadaşıyla birlikte otururken, ansızın zaptiyeler çevresini sarar. Zaptiye Çavuşu Abbas Çavuş, Sandıkçı’nın teslim olmasını ister, ancak Sandıkçı kabul etmeyerek Abbas Çavuş’tan çekip gitmelerini ister. Zaptiye Çavuşu bunu kabul etmeyince çatışma çıkar. Sandıkçı ve kardeşi, Zaptiye Çavuşu ile birkaç zaptiyeyi öldürerek kayıplara karışır.

 

Dağların yiğit eşkıyasını sonu hüzünle biten zor bir serüven beklemektedir. Sandıkçı Şükrü haince kurulan pusudan sağ çıkabilecek mi? Karadeniz’de geçen bir yiğitlik destanı ‘ Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz’ Kanal 7’de.

 

Yönetmen: Ahmet Sönmez
Senaryo: Hayriye Ersöz
Müzik: Fatih Ihlamur
G.Yönetmeni: İbrahim Çaltılı
Oyuncular: Ayhan EROĞLU, Nur SOYCAN, Hasan KARCI, Neşe ARDA, Ali SAĞ, Murat YAVUZ, Cengiz SAMSUN