Yüksek Yüksek Tepelere - Kanal 7 TV Filmi

Yüksek Yüksek Tepelere - Kanal 7 TV Filmi

Yüksek Yüksek Tepelere - Kanal 7 TV Filmi

Uzak diyarlara gelin giden genç bir ailesine duyduğu özlemi anlatan türkünün öyküsü ‘Yüksek Yüksek Tepelere’ Kanal 7 TV filmini HD kalitede izle7.com’da seyredebilirsiniz.

 

Ali askerlik arkadaşı Rıza’nın düğünü için gittiği uzak köyde güzel Zeynep’e ilk bakışta vurulur. Yüreğine sevda ateşi düşen genç adam oracıkta Zeynep’le evlenmeyi kafasına koyar. Kızlarını gurbet ellere göndermekten çekinen aile, Ali’nin köye okul yaptırma sözü vermesi üzerine gönülsüz de olsa teklifi kabul eder. Kardeşleri ve köyün diğer çocukları için fedakarlık yapan Zeynep ağlaya ağlaya gelin gider.

 

Ali’nin babası okul ve düğün masrafları yüzünden baştan beri gelinine karşı öfkelidir. Üstelik kaynanası ve görümcesi, olmayacak kötülüklerle Zeynep’e adeta hayatı zindan ederler. Evlenirken kendisine gurbetlik çektirmeme sözü veren kocası Ali de ailesine karşı karısını korumayınca, Zeynep’in yüreği yaban ellerde kuş gibi çırpınmaya başlar. Anne, baba ve kardeş hasretiyle yüreği yanan Zeynep ince hastalığa tutulmuştur.

 

Yönetmen: Zeynep Tor

Senaryo: Mesut Esef

Müzik: Fatih Ihlamur

Oyuncular: Fatma Kocacık (Zeynep), Emre Aksoy(Ali), Aydan Kalınağa (Memduhe), Ali Zebil (Mustafa), İncilay Şahin(Emine), Canan Akgül(Telli), Serkan Kuru (Levent), Yıldır Ulukaya (Hüseyin), Nebi Yıldız (Mestan), Halil Can (Namık)

Yapım: 2004, Türkiye

Tür: Drama