İki Keklik Bir Kayada Ötüyor - Kanal 7 TV Filmi

İki Keklik Bir Kayada Ötüyor - Kanal 7 TV Filmi

İki Keklik Bir Kayada Ötüyor - Kanal 7 TV Filmi

Balıkesir yöresine ait İki Keklik Bir Kayada Ötüyor türküsünün sözlerinden etkilenerek çekilmiş ‘İki Keklik Bir Kayada Ötüyor’ Kanal 7 TV Filmini izle 7’de HD kalitede seyredebilirsiniz.

 

Balıkesir yöresine ait “İki Keklik Bir Kayada Ötüyor” adlı türküde birbirlerini çok seven iki gencin aralarına giren köy ağasına karşı verdikleri mücadele anlatılıyor.

 

Yazması oyalı, kundurası boyalı bir güzele sevdalanan yiğit delikanlı Mahir, güzel sevgilisi Hediye ile evlenecekleri günün hayalini kurmaktadır. İki sevdalı genç başlarına gelecek musibetten ise habersizdir.

 

Köy ağası Cemal’in oğlu İsmet de Mahir gibi Hediye’ye sevdalıdır ve babasından aldığı cesaretle Hediye ile evlenebilmek için genç çifte zulmetmektedir. İstediğini elde edemeyen İsmet’in öfkesi gün geçtikçe iyice artar ve bir gün İsmet Mahir’i sırtından vurur.

 

Hasta yatağında iyileşmeye çalışan Mahir’i, zorlamalara daha fazla dayanamayarak bey evinin yolunu tutan Hediye’nin tavrı daha fazla yaralar. Mahir artık tek bir şeyi düşünmektedir. Ağa oğlundan intikam almak ve sevdiğine kavuşmak.

 

Yönetmen: Zeynep Tor, Senaryo: Hayriye Ersöz, Müzik: Özkan Turgay, Oyuncular: Serkan Kuru, Gökcan Gökmen, Mehmet Tepe, Deniz Baytaş, Erol Alp Soykan, Murat Aydın, Ayşenur Sevim, Yapım: Tor Yapım / 2006