Gündüz Gece

30 Kasım 2019, Cumartesi

MARMARİS’TEN RENKLİ KARELER GÜNDÜZ GECE’DE

Sevilen türkücü Kürşat’ın eğlenceli sunumuyla Anadolu’nun saklı kalmış güzelliklerini ekrana getiren Gündüz Gece izleyicisini gezdiriyor. Gündüz Gece, bu hafta Türkiye’nin gözde tatil merkezilerinden Marmaris’in bilinmeyen yönlerini ekrana taşımaya devam edecek.

Anadolu’nun keşfedilmeyi bekleyen köşeleri Kürşat’ın neşe dolu sunumuyla Gündüz Gece’de izleyiciyle buluşuyor. Gündüz Gece bu hafta yeşilin ve mavinin adresi Marmaris’teki gezisini sürdürüyor. Kürşat Marmaris’te ilk olarak zeytin bahçesinde hasat yapan teyzelerin yanına gitti. Zeytin toplamaya yardım eden Kürşat, kafasına düşen zeytinler yüzünden zor anlar yaşadı. Hasattan sonra zeytin ayıklamaya da yardım eden Kürşat, teyzelerin hayat hikayelerini dinledi. Gündüz Gece ekibi daha sonra denize açılıp balık tuttu. Ağa ahtapot geldiğini gören Kürşat çok heyecanlandı fakat ahtapot Kürşat’ı ısırınca ortaya komik görüntüler çıktı.

Gündüz Gece ekibi son olarak köylü teyzelerle ocak başına geçti. Keşkek ve gözleme yapan teyzelerin tatlı atışmalarını dinleyen Kürşat, onlara türküleriyle eşlik etti.

Anadolu kültürünü gerçek tanıklarından dinlemek isteyenlerin buluştuğu ‘Gündüz Gece’ her Cumartesi 23:00’da Kanal 7’de…

***

GÜNDÜZ GECE ANADOLU’NUN İZİNİ SÜRÜYOR

Sevilen türkücü Kürşat’ın eğlenceli sunumuyla Anadolu’nun saklı kalmış güzelliklerini ekrana getiren Gündüz Gece turuna hız kesmeden gezmeye devam ediyor. Memleket hasreti çekenlerin özlemini dindirmek isteyen Gündüz Gece, Anadolu topraklarının güzelliklerini karış karış dolaşarak Kanal 7’de ekrana taşıyor.

Anadolu’nun keşfedilmeyi bekleyen köşeleri, Doğu’dan Batı’ya yurdun her yerinde yaşam süren Anadolu insanın kültür mirası, tarladaki çiftçinin hasadı, şanı dünyaya yayılan Türk mutfağının yöresel lezzetleri Kürşat’ın neşe dolu sunumuyla Gündüz Gece’de izleyiciyle buluşuyor. Ekran başındakilere oturdukları yerden Anadolu’yu gezme imkanı sunan Gündüz Gece özlenen köy hayatını tüm yönleriyle gözler önüne serecek. Gündüz Gece bu hafta Muş’tan renkli görüntüleri ekrana getiriyor.

Kürşat, kah Ege’de zeytin hasadına gidecek kah Karadeniz’de horon vuracak, İç Anadolu’da buğday hasadına giderken Akdeniz’de portakal toplayacak. Her yeri cennet olan Türkiye’nin yedi bölgesinden renkli görüntüler Gündüz Gece ile evleri şenlendiriyor.

Anadolu kültürünü gerçek tanıklarından dinlemek isteyenlerin buluştuğu ‘Gündüz Gece’ her Cumartesi 23:00’te Kanal 7’de…

Gündüz Gece programının tüm bölümlerini izle7.com’da izleyebilirsiniz.