Telgrafın Telleri - Kanal 7 TV Filmi

Telgrafın Telleri - Kanal 7 TV Filmi

Telgrafın Telleri - Kanal 7 TV Filmi

Telgrafın Telleri türküsünün sözlerinden esinlenerek çekilen ‘Telgrafın Telleri’ Kanal 7 TV Filmini izle 7’de HD kalitede seyredebilirsiniz.

 

Filmde borçları yüzünden eşinden ayrı yaşamak zorunda kalan bir adamın yüreğindeki hasret anlatılıyor. Zeynep Tor yönetmenliğinde, çekimleri Manisa Kula’da gerçekleştirilen “Telgrafın Tellerine Kuşlar mı Konar” sizlerle…

 

Hacer ve Recep hayatlarını birleştirmek için köyün muhtarından borç alarak evlenirler. Borçlarını ödemekte zorlanan çift muhtarın da sıkıştırması sonucu ellerindeki tek mal varlığı olan ineklerini satmaya karar verirler. Fakat bu sırada tek umutları olan inekleri çalınır. Artık borçtan kurtulmalarının yolu Recep’in İstanbul’a giderek çalışması olur.İstanbul’a çalışmak için giden Recep, eşi Hacer’le sadece telgraf vasıtasıyla haberleşmektedir. Bu sırada Hacer’de gözü olan Musa, genç kadının evli olmasına rağmen peşini bırakmaz. Öyle ki, Recep tarafından eşine gönderilen telgrafları ele geçirmeyi başarır ve genç kadına eşinin ağzından geri dönmeyeceğine yönelik telgraf yazar. Hacer ise bu duruma bir anlam veremez.Uzun süre telgraflarına cevap gelmediğini gören Recep bu durumdan dolayı meraklanarak köye dönmeye karar verir.

 

Yönetmen: Serkan İpekören

Oyuncular: Fatma Kocacık, Adnan Koç,Mehmet Özgür, Başak Zebil, İlter Genay, C. NihanTuğhan, Murat Göktepe

Yapım: 2007/ Kanal 7 / Türkiye