Kanal 7 TV Filmi - Celal Oğlan

Kanal 7 TV Filmi - Celal Oğlan

Kanal 7 TV Filmi - Celal Oğlan

Yürekleri sevdalı Celal ile Emine’nin hüzünle sona eren hikayesini konu alan ‘Celal Oğlan’ Kanal 7 TV filmi HD kalitesiyle izle7.com’da.

 

Başrollerinde deneyimli oyuncular İlknur Soydaş, Murat Ünalmış ve Mahmut Hekimoğlu’nun oynadığı, bir türküden yola çıkılarak çekilen filmin öyküsü ise şöyle; Celal dayısı Mithat’la yaşayan öksüz bir delikanlıdır. Köyün engüzel kızı Emine sevdalanmıştır. Celal ve Emine birbirlerini delice severlerken kendilerini bekleyen tehlikelerden habersizdir. Fakat Celal’in sevdiğine göz koyan başka biri daha vardır: Kerem Ağa. Bu sırada köyün asi delikanlısı Mustafa ile köyün sahtekar muhtarı arasında çıkan bir kavgada araya giren Celal vurulur. Hastaneye kaldırılan Celal’in bir böbreği alınır. Her şey normale dönmüş gibi gözükürken aksilikler ne Celal’in ne de Emine’nin peşini bırakır. Emine’nin babası bu sırada Kerem Ağa’yla başka hesaplar yapmaktadır…

 

Celal, dayısı Mithat’la Emine’yi ailesinden istemeye gider. Ancak Emine’nin Babası evlenmeleri için yüklü bir başlık parasını şart koşar. Celal çaresiz başlık parasını ödeyebilmek için şehre gitme kararı alır. Tüm ümitlerinin tükenmek üzere olduğu bir anda aradığı işi bir maden ocağında bulur. Ancak iş ve yaşam şartları çok ağırdır ve Celal bir süre sonra böbrek ağrılarıyla kıvranmaya başlar. Zar zor biriktirdiği başlık parasını artık tamamlamıştır ama bazı şeyler için ise artık çok geçtir.

 

Yönetmen: Murat Saraçoğlu
Senaryo: Mesut Efe
Oyuncular: İlknurSoydaş, Murat Ünalmış, Mahmut Hekimoğlu
Yapım: 2004-Türkiye
Tür: Drama