Özlem Tunca ile Dünyayı Geziyorum

23 Ocak 2022, Pazar

MEDENİYETLER BEŞİĞİ HATAY’DA TARİHE YOLCULUK

Özlem Tunca’nın sunumuyla ekrana gelen Dünyayı Geziyorum Türkiye ve dünyadan benzersiz görüntülerle izleyicisiyle buluşuyor. Dünyayı Geziyorum bu hafta medeniyetler beşiği Hatay’dan evlere konuk olacak.

Dünyayı karış karış gezerek ilginç yaşam tarzlarını, benzersiz manzaraları ve geçmişten bugüne taşınan tarihi eserleri görme fırsatı sunan Dünyayı Geziyorum bu hafta birçok medeniyete ev sahipliği yapmış olan Hatay’daki serüvenine kaldığı yerden devam ediyor. Dünyayı Geziyorum ekibi Hatay’da ilk olarak tarihi bir konağa misafir oldu. Konağın eşsiz bahçesinde evin hanımından Hatay’ın dillere destan künefesinin tarifini alan Tunca, keyifli sohbetlere imza attı. Dünyayı Geziyorum ekibi daha sonra Hatay sokaklarını keşfe çıktı. Anadolu’da yapılan ilk cami özelliğini taşıyan ve etrafında bir kilise ile sinagog olan Sarımiye Camii’ni gezen Tunca, bölge rehberinden bilgi aldı.

Dünyayı Geziyorum ekibinin son durağı Saint Pierre Kilisesi oldu. Hz. İsa’nın havarilerinden olan Aziz Petrus’un ilk vaazını verdiği yer olarak bilinen kiliseyi gezen Özlem Tunca üç büyük dine ev sahipliği yapan Hatay’ın tarihini gözler önüne serdi.

Özlem Tunca’nın sunumuyla Dünyayı Geziyorum her Pazar 14:20’de Kanal 7’de…

***

TÜRKİYE VE DÜNYADAN EŞSİZ GÖRÜNTÜLER  DÜNYAYI GEZİYORUM’DA

Ekranların sevilen yüzü Özlem Tunca, Türkiye ve dünyadan renkli görüntüleri ekrana taşıyor. Anadolu’nun cennet köşeleri, dünyanın farklı noktalarından renkli kareler ve çok daha fazlası Dünyayı Geziyorum ile ekrandaki yerini alıyor.

Yıllardır yaptığı programlarla Türkiye ve dünyadan benzersiz manzaralarla evlere konuk olan Dünyayı Geziyorum yeni rotalar çiziyor. Türkiye ve dünyadan benzersiz manzaralar, birbirinden farklı gelenekler, binlerce yıllık tarihi eserler ve ilginç kültürler Dünyayı Geziyorum ile izleyenlerin karşısına çıkıyor. Adana’nın Taşköprü’sü, Maldivler’in turkuaz renkli suları, Ürdün’ün Petra Antik kenti, Nevşehir’in Kapadokya’sı… Görülmeye değer manzaralar, geçmişe ışık tutan tarihi eserler ve doğanın keşfedilmeyi bekleyen güzellikleri Dünyayı Geziyorum ile Kanal 7 ekranlarından evlere ulaşıyor.

Farklı kültürlerin renkli görüntülerle harmanlanıp izleyiciye aktarıldığı ‘Dünyayı Geziyorum’ yeni bölümleri ile her Pazar Kanal 7’de…

Dünyayı Geziyorum programının tüm bölümlerini izle7.com’da izleyebilirsiniz.