Muhabbet Kapısı

Muhabbet Kapısı

Muhabbet Kapısı

17 Ekim 2021 Pazar

MEVLİD KANDİLİ’NİN ÖNEMİ MUHABBET KAPISINDA

İslamiyet’e dair merak edilen konular Prof. Dr. Mustafa Karataş’ın sunumuyla Muhabbet Kapısı’nda ekranlardaki yerini alıyor. Prof. Dr. Mustafa Karataş, Muhabbet Kapısı’nda bugün Mevlid Kandili’nin önemi üzerine bir sohbet gerçekleştirilecek.

Dini konularda akıllara takılan konular, Allah’ın Müslümanlara emirleri, Hz. Muhammed’in ümmetine verdiği tavsiyeler ve Kur’an-ı Kerim’de yer alan mesajlar Muhabbet Kapısı ile ekrana geliyor. Programda bugün Müslümanların öncüsü Hz. Muhammed’in doğumu olarak kutlanan Mevlid Kandili hakkında bilinmesi gerekenlere yer verilecek. Mustafa Karataş, ‘Hz. Muhammed’in bir günü nasıl geçerdi? Doğru salavat nasıl getirilir? Hz. Muhammed kimlere şefaat edecektir? Mevlit kandili nasıl ihya edilir? Mevlid Kandili’nde oruç tutmak gerekir mi? Rüyada Hz. Muhammed’i görmek neye işarettir? İslam önderinin ev hayatı nasıldı? Hz. Muhammed’in doğum günü kutlanır mı?’ sorularını canlı yayında yanıtlayacak.

İslam’da birlik ve beraberliğin önemi, aile hayatında dikkat edilmesi gereken noktalar, günlük yaşamda karşılaşılan sorunlar her hafta Prof. Dr. Mustafa Karataş’ın sohbetiyle Muhabbet Kapısı’nda ele alınacak.
Mustafa Karataş ile Muhabbet Kapısı her Perşembe 09:45, her Pazar ise 09:50’de Kanal 7’de…

***

MUSTAFA KARATAŞ İLE MUHABBET KAPISI EKRANLADA

İslamiyet’e dair merak edilen konular Prof. Dr. Mustafa Karataş’ın sunumuyla Muhabbet Kapısı’nda ekranlardaki yerini alıyor. Prof. Dr. Mustafa Karataş, Muhabbet Kapısı ile İslamiyet’i doğru yaşamak için dikkat edilecek hususları ve akıllara takılan soruları canlı yayında ekrana taşıyor.

Kanal 7 ekranlarının sevilen ismi Prof. Dr. Mustafa Karataş’ın sunumuyla Muhabbet Kapısı yeniden izleyicisiyle buluşuyor. Dini konularda akıllara takılan konular, Allah’ın Müslümanlara emirleri, Hz. Muhammed’in ümmetine verdiği tavsiyeler ve Kur’an-ı Kerim’de yer alan mesajlar Muhabbet Kapısı ile ekrana geliyor. Prof. Dr. Mustafa Karataş’ın sade ve etkileyici anlatımıyla izleyici karşısına çıkacak olan Muhabbet Kapısı’nda her hafta manevi hayatları zenginleştiren sohbetler gerçekleştirilecek. Programda ayrıca sosyal medya üzerinden gelen sorulara Kur’an-ı Kerim ve Hz. Muhammed’in hadisleri ışığında yanıt aranıyor.
Manevi hayatı şekillendiren konularda akıllara takılan sorular, İslam’da birlik ve beraberliğin önemi, aile hayatında dikkat edilmesi gereken noktalar, günlük yaşamda karşılaşılan sorunlar her hafta Prof. Dr. Mustafa Karataş’ın sohbetiyle Muhabbet Kapısı’nda ele alınıyor.

Mustafa Karataş ile Muhabbet Kapısı her  Pazar 09:50 Kanal 7’de…