Amentü -  Kanal 7 TV Filmi

Amentü - Kanal 7 TV Filmi

Amentü - Kanal 7 TV Filmi

Recep küçük yüreğiyle ‘Âmentü billâhi’ diyerek, onu gözeten, koruyan birinin olduğuna inanıyordu. Babasına ve güzel bir hayata kavuşmanın özlemini çeken küçük Recep’in mücadelesinin anlatıldığı Âmentü adlı Kanal 7 TV filmini, HD olarak izle7’de izleyebilirsiniz.

Recep babasına verdiği sözü tutmuş, Âmentü duasını ezberlemiştir. Almanya’da çalışan babasının bir gün döneceğine inanan Recep, onun öldüğü haberini alır. Köyün ağası Mazhar, Recep’in babasının Almanya’da öldüğü söylentisini yayarak Recep’in annesi Halime’ye sahip olma niyetindedir. Halime ve Recep, yoksulluğa direndikleri gibi Mazhar Ağa’nın saldırılarına da karşı da direnirler. Mazhar ağa ana ve oğulla uğraşmaya, onları zor durumda bırakmaya devam eder. Amacı onların, kendisine sığınmasıdır. Recep ve annesi Halime namuslarıyla para kazanmaya ve inançlarını yitirmemeye çalışırlar. Ana ve oğul bu zorlu hayattan galip çıkabilecek mi?

Yapımcı – Yönetmen: Nazif Tunç
Senaryo: Mehmet Uyar
Oyuncular: Özge Özdil, Halil İbrahim Oflaz, Halit Karaata, Pervin Mert, Ali Sağ, Emir Muhammed Aksoy, Güler İşler, Erkan Demircioğlu, Ziya Can, Cengiz İlker Hürgenç, Sultan Uysal, Barış Kaya
Yapım: Halk Film, 90 dakika, 2014