Mevlid Kandili Özel

Mevlid Kandili Özel

28 Ekim 2020 Çarşamba - 21:15

Mevlid Kandili Özel

28 Ekim 2020, Çarşamba

HZ. MUHAMMED’İN DOĞUM YILDÖNÜMÜ MEVLİD KANDİLİ ÖZEL İLE KANAL 7’DE İHYA EDİLİYOR

Alemlere rahmet olarak gönderilen Hz. Muhammed’in doğum yıldönümü olan Mevlid Kandili, bu yıl tüm dünyayı sarsan Covid-19 sebebiyle tekrar bölümle ekrandaki yerini alacak. Fatih Camii’nden gerçekleşmiş olan programda emekli Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Necmettin Nursaçan’ın duahanlığında Türkiye’nin ünlü mevlidhan, hafız ve kârileri ile izleyenlerin gönüllerine dokunacak.

Müslümanların öncüsü, alemlerin nuru Hz. Muhammed’in doğum yıldönümü Mevlid Kandili Özel programı ile Kanal 7’de ihya ediliyor. Çizdiği yolda insanlara Müslümanlığı gösteren Hz. Muhammed’in doğduğu bu kutlu gecede Kur’an-ı Kerim’den sureler okunacak, dualar edilecek, ilahiler söylenecek. Fatih Camii’nin manevi atmosferinde Türkiye’nin dört bir yanından gelen mevlidhanlar, hafızlar, kâriler bir araya gelerek bu gecenin manevi hazzını izleyicilere ulaştıracak. Açılış konuşmasını ve duahanlığını Necmettin Nursaçan’ın yapacağı programda Ekrem Nalbant, Bünyamin Topçuoğlu, Mehmet Göregen okuyacakları Kur’an-ı Kerim izleyenlerin gönüllerinin pasını silecek. Fatih Camii müezzini Ali Rıza Şahin ise ilahi grubuyla birlikte seslendirecekleri ilahilerle gecenin ruhunu ekranlara taşıyacak.

Hz. Muhammed’in doğum gecesi olan bu gecede, Kur’an-ı Kerim’den okunacak sureler, en güzel ilahiler ve mevlidler konuklara ve izleyenlere huzur dolu bir gece yaşatılacak.

Fatih Camii’nden gerçekleşen Mevlid Kandili Özel programı 28 Ekim Çarşamba akşamı 21.15’te Kanal 7’de…