Bahar Kapıda

Bahar Kapıda

Hafta Sonu - 21:20

Bahar Kapıda

25 Kasım 2023, Cumartesi

BAHAR KAPIDA, NARENCİYE DİYARI MERSİN ERDEMLİ’DE

Ekranların enerjik sunucusu Bahar Gelir’in sunduğu Bahar Kapıda, Anadolu’yu baştan başa gezip dolaşmaya devam ediyor. Bambaşka hayatları ekranlara taşıyan Bahar Kapıda ekibi, bu hafta tarihi ve doğal güzellikleriyle turistlerin gözdesi haline gelen Mersin’in Erdemli ilçesini gezecek.

Türkiye’nin en doğusundan en batısına, kuzeyinden güneyine her bölgeyi karış karış gezen Bahar Kapıda, hayatın içinden kareleri, yaşanmışlıkları ve ilginç hikayeleri izleyenleriyle paylaşıyor. Bahar kapıda, bu hafta narenciye üretiminin büyük bölümünü üstlenen Mersin Erdemli’den evlere konuk olacak. Limon ağaçlarının mis kokusuyla kendinden geçen Bahar Gelir, limonun tadına baktı, eğlenceli sohbetler gerçekleştirdi. Bir yandan sacda yapılan yöresel lezzetlerin tadına bakan Gelir, bir yandan da bol kahkahalı sohbetlere imza attı.

Yaşlı bir çiftle bir araya gelen Bahar Gelir, hayat hikayelerini dinledi. Çiftin samimi sohbeti ise yüzleri güldürdü. Daha sonra yörüklerle açık havada yayık ayranı yapımına eşlik eden Bahar Gelir, ayranın tadına hayran kaldı. Son olarak genç bir çiftin düğün eğlencesine katılan Gelir, bol bol göbek attı, izleyenlerine keyifli dakikalar yaşattı.

Anadolu’nun her köşesinden hayata dair kareler ve meraklı sohbetler ‘Bahar Kapıda’ ile her hafta sonu 21.20’de Kanal 7’de…

***

ANADOLU’YA BAHAR GELİYOR

Her köşesi ayrı bir güzelliğe ve köklü bir tarihe sahip olan Anadolu’yu karış karış gezen Bahar Kapı’da, yurdun doğal güzelliklerini, tarihi mirasını, yemeklerini, gelenek göreneklerini, babadan miras kalan meslekleri ve tanık olduğu bambaşka hayatları kanal 7 ekranlarına taşıyor.

Dağ bayır, bağ bahçe, dere tepe gezerek Anadolu’nun her yöresinin kendine özgü meşhur yemeklerini tadan, evlere konuk olan, yöre halkıyla keyifli sohbetler gerçekleştiren, kimi zaman eğlenceli kimi zaman acıklı hayat hikayeleri dinleyen Bahar Kapı’da, Bahar Gelir’in sunumuyla Kanal 7 ekranlarında izleyicisiyle buluşuyor.

Anadolu insanının kültürel motiflerle bezenmiş yaşantısını, örf ve adetlerini, yüzyıllardır uygulanan geleneklerini, tarladan sofralara kadar uzanan yiyeceğin öyküsünü, hayvancılığın hikayesini keyifli bir sunumla ekranlara taşıyan Bahar Kapı’da, Kanal 7 izleyicisini keyifli bir yolculuğa çıkarıyor.

Anadolu’nun her köşesinden eğlenceli anlar, meraklı ve keyifli sohbetler ‘Bahar Kapıda’ programıyla hafta sonu 21:20’de Kanal 7 ekranlarında…

Bahar Kapıda programının tüm bölümlerini izle7.com’da izleyebilirsiniz.