Özlem Tunca ile Dünyayı Geziyorum

19 Ocak 2020, Pazar

PRAMBANAN TAPINAĞINDAN ETKİLEYİCİ GÖRÜNTÜLER

Özlem Tunca’nın sunumuyla ekrana gelen Dünyayı Geziyorum dünyanın dört bir yanından ilginç görüntüleri izleyicisiyle buluşturuyor. Dünyayı Geziyorum bu hafta binlerce adadan oluşan Endonezya’daki gezisine kaldığı yerden devam ediyor.

Dünyayı karış karış gezerek ilginç yaşam tarzlarını, benzersiz manzaraları ve geçmişten bugüne taşınan tarihi eserleri görme fırsatı sunan Dünyayı Geziyorum yeni adreslerle ekranlardaki yerini alıyor. Dünyayı Geziyorum bu hafta yemyeşil doğanın hüküm sürdüğü Endonezya’dan evlere konuk olacak. Dünyayı Geziyorum ekibi Endonezya’da ilk olarak Jokjakarta’da bulunan sultanlık sarayına gitti. Dünyanın dört bir yanından gelen turistleri kendisine hayran bırakan sarayı gezen Özlem Tunca, sarayın tarihçesi hakkında bilgi verdi. Ahşap sanatının göz alıcı örneklerini gören Özlem Tunca saray karşısında hayranlığını gizleyemedi. Dünyayı Geziyorum ekibi daha sonra Prambanan tapınağına gitti. Hinduların çimento kullanmadan lav kayalarını oyarak yaptıkları tapınağı gören Özlem Tunca gözlerine inanamadı. Hint geleneklerinin sergilendiği bir gösteriyi izleyen Özlem Tunca Hint tarihine de değindi.

Endonezya’da günlük yaşama tanıklık etmek isteyen Dünyayı Geziyorum ekibi soluğu Endonezya sokaklarında aldı. Cıvıl cıvıl meydanları dolaşan Özlem Tunca bölge halkıyla keyifli sohbetlere imza attı.

Özlem Tunca’nın sunumuyla Dünyayı Geziyorum her Pazar 15:20’de Kanal 7’de…

***

DÜNYAYI GEZİYORUM YENİ ROTALARLA KANAL 7’DE

Milyarlarca insanın oluşturduğu farklı kültürler, farklı yaşamlar  Dünyayı Geziyorum ile meraklılarıyla buluşuyor. Gezmeye görmeye fırsat bulamayanlar için dünyanın dört bir yanını ekrana taşıyan Özlem Tunca ve minik oğlu Yakupcan izleyicilerini dünya turuna çıkarıyor.

Dünyayı karış karış gezerek ilginç yaşam tarzlarını, görenleri etkisi altına alan benzersiz manzaraları ve geçmişten bugüne taşınan tarihi eserleri görme fırsatı sunan Dünyayı Geziyorum hız kesmeden izleyicisiyle buluşuyor. Yeni seyahat rotalarıyla izleyicisine tüm dünyayı görme olanağı sunan Dünyayı Geziyorum tarih kokulu sokakları gezip önemli mimari yapıları ziyaret edecek, dağları tepeleri aşıp göz kamaştıran manzaralar derliyor.

Özlem Tunca İle Dünyayı Geziyorum, seyahat meraklılarını farklı coğrafyaları gezmeye davet ederken, konaklama ve seyahat konusundaki deneyimlerini de izleyicilerle paylaşıyor. Her bölümü ayrı bir eğlence ve deneyim yüklü olan ‘Dünyayı Geziyorum’ herkesin merak ettiği ülkelerin sokaklarını gezgin ruhlu oğlu Yakupcan’la arşınlayıp dünyanın keşfedilmeyi bekleyen cennet köşelerini izleyicisinin beğenisine sunuyor.

Farklı kültürlerin renkli görüntülerle harmanlanıp izleyiciye aktarıldığı ‘Dünyayı Geziyorum’ yeni bölümleri ile her Pazar  Kanal 7’de…

Dünyayı Geziyorum programının tüm bölümlerini izle7.com’da izleyebilirsiniz.