Özlem Tunca ile Dünyayı Geziyorum

22 Kasım 2020, Pazar

DATÇA’NIN RENKLİ SOKAKLARI DÜNYAYI GEZİYORUM’DA

Özlem Tunca’nın sunumuyla ekrana gelen Dünyayı Geziyorum Anadolu’nun önemli bölgelerini karavanla geziyor. Dünyayı Geziyorum bu hafta Türkiye’nin gözde tatil bölgelerinden Muğla Datça’dan evlere konuk olacak.

Dünyayı karış karış gezerek ilginç yaşam tarzlarını, benzersiz manzaraları ve geçmişten bugüne taşınan tarihi eserleri görme fırsatı sunan Dünyayı Geziyorum Türkiye’nin görülmeye değer bölgelerinden izleyici karşısına çıkıyor. Özlem Tunca bu hafta Ege ve Akdeniz bölgelerinin kesişme noktası olan ve yemyeşil doğasıyla her yıl birçok turiste kapılarını açan Muğla Datça’dan ekrandaki yerini alacak. Dünyayı Geziyorum ekibi ilk olarak eski Datça’ya gitti. Tarihi milattan önce on birinci yüzyıla kadar dayanan eski Datça’nın sokaklarını gezen Özlem Tunca, begonvillerle bezeli dar sokaklarda keyif dolu anlar yaşadı. Dünyayı Geziyorum ekibi daha sonra Datça’nın meşhur sahillerinden birine gitti. Masmavi sularda kano gezisine çıkan Dünyayı Geziyorum ekibi renkli görüntülere imza attı. Denizin cazibesine kapılan Yakupcan soluğu suda aldı.

Dünyayı Geziyorum ekibinin son durağı manzara ve tarihin iç içe geçtiği, demokrasinin ilk örneklerinin yaşandığı Knidos Antik Kenti oldu. Dönemin en önemli ticaret ve kültür-sanat merkezlerinden olan antik kenti gezen Özlem Tunca, kalıntılar arasında kentin kuruluşundan oradaki günlük yaşama kadar tüm merak edilenleri izleyicileri için anlattı.

Özlem Tunca’nın sunumuyla Dünyayı Geziyorum her Pazar 15:20’de Kanal 7’de…

***

DÜNYAYI GEZİYORUM YENİ ROTALARLA KANAL  7’DE

Milyarlarca insanın oluşturduğu farklı kültürler, farklı yaşamlar  Dünyayı Geziyorum ile meraklılarıyla buluşuyor. Gezmeye görmeye fırsat bulamayanlar için dünyanın dört bir yanını ekrana taşıyan Özlem Tunca ve minik oğlu Yakupcan izleyicilerini dünya turuna çıkarıyor.

Dünyayı karış karış gezerek ilginç yaşam tarzlarını, görenleri etkisi altına alan benzersiz manzaraları ve geçmişten bugüne taşınan tarihi eserleri görme fırsatı sunan Dünyayı Geziyorum hız kesmeden izleyicisiyle buluşuyor. Yeni seyahat rotalarıyla izleyicisine tüm dünyayı görme olanağı sunan Dünyayı Geziyorum tarih kokulu sokakları gezip önemli mimari yapıları ziyaret edecek, dağları tepeleri aşıp göz kamaştıran manzaralar derliyor.

Özlem Tunca İle Dünyayı Geziyorum, seyahat meraklılarını farklı coğrafyaları gezmeye davet ederken, konaklama ve seyahat konusundaki deneyimlerini de izleyicilerle paylaşıyor. Her bölümü ayrı bir eğlence ve deneyim yüklü olan ‘Dünyayı Geziyorum’ herkesin merak ettiği ülkelerin sokaklarını gezgin ruhlu oğlu Yakupcan’la arşınlayıp dünyanın keşfedilmeyi bekleyen cennet köşelerini izleyicisinin beğenisine sunuyor.

Farklı kültürlerin renkli görüntülerle harmanlanıp izleyiciye aktarıldığı ‘Dünyayı Geziyorum’ yeni bölümleri ile her Pazar  Kanal 7’de…

Dünyayı Geziyorum programının tüm bölümlerini izle7.com’da izleyebilirsiniz.