Dünyanın Tadı

18 Ocak 2020, Cumartesi

AFYONKARAHİSAR’IN SIRA YEMEĞİ DÜNYANIN TADI’NDA

Yasin Esirgenç’in sunduğu Dünyanın Tadı farklı kültürler ve lezzetlerle evlere konuk oluyor. Farklı lezzetlerin ekrana taşındığı Dünyanın Tadı bu hafta UNESCO tarafından gastronomi şehri seçilen Afyonkarahisar’dan evlere konuk olacak.

Yasin Esirgenç’in sunumuyla ekrana gelen Dünyanın Tadı, dünyanın seçkin mutfaklarından farklı yemekleri ve sofra kültürlerini izleyicilerle buluşturuyor. Dünyanın Tadı bu hafta lokumuyla, kaymağıyla Afyonkarahisar’dan evlere konuk olacak. Dünyanın Tadı ekibi Afyonkarahisar’da ilk olarak tarihi bir konağa konuk oldu. Burada Afyon’un meşhur tandır çorbasının tadına bakan Yasin Esirgenç izleyicileri için bu sağlıklı çorbanın tarifini aldı. Dünyanın Tadı ekibi daha sonra Firik vadisinde Afyon kahvaltılarının olmazsa olmazlarından katmer yapımına eşlik etti. Taş dibeklerde yağı çıkartılan haşhaşla hazırlanan katmeri deneyen Yasin Esirgenç kendinden geçti. Yasin Esirgenç’in bir sonraki durağı ekmek kadayıfı atölyesi oldu. Afyonlular tarafından tescili alınan vişneli ekmek kadayıfını deneyen Dünyanın Tadı ekibi ustayla birlikte keyifli bir sohbet gerçekleştirdi.

Afyonkarahisar’da düğün, cenaze gibi toplu olaylarda düzenlenen sıra yemeği geleneğini duyan Dünyanın Tadı ekibi soluğu bu sofrada aldı. Afyon’un geleneklerini bölge halkından dinleyen Yasin Esirgenç, sofranın tadını çıkardı.

Soslu yemekler, deniz ürünleri, tatlılar, acılar… Dünya ülkelerinden en farklı lezzetler Yasin Esirgenç’in sunumuyla her Cumartesi saat 15:20’de ‘’Dünyanın Tadı’’ programı ile Kanal 7’de…

***

BİR DÜNYA DOLUSU LEZZET DÜNYANIN TADI’NDA

Dünya mutfaklarından farklı lezzetlerin ve yemek kültürlerinin ekrana taşındığı Dünyanın Tadı, Yasin Esirgenç’in sunumuyla izleyiciyle buluşuyor. İlginç yemek alışkanlıkları, birbirinden farklı lezzetler ve eşi benzeri görülmemiş yiyecekler Dünyanın Tadı’nda ekrana getiriliyor.

Yasin Esirgenç, Dünyanın Tadı programıyla ekrandaki yerini alıyor. Dünyanın seçkin mutfaklarından farklı yemeklerin, sofra adaplarının ve sokak lezzetlerinin tanıtıldığı Dünyanın Tadı eğlenceli görüntülerle evlere konuk oluyor. Yasin Esirgenç, dünyaca ünlü lezzetleri yerlerinde tadarken bu yemeklerin tariflerini ve yapım aşamalarını izleyicileri için öğreniyor. Oğlu Yakupcan’la birlikte güzel tatların izini süren Esirgenç, eğlenceli görüntülere ve eşsiz manzaralara da yer veriyor.

Soslu yemekler, deniz ürünleri, tatlılar, acılar… Dünya ülkelerinden en farklı lezzetler Yasin Esirgenç’in sunumuyla Cumartesi saat 15:15’te ‘’Dünyanın Tadı’’ programı ile Kanal 7’de…

Dünyanın Tadı programının tüm bölümlerini izle7.com’da izleyebilirsiniz.