Gündüz Gece

22 Ocak 2022, Cumartesi

NARMAN PERİ BACALARI GÜNDÜZ GECE’DE

Ekranların sempatik ismi Kürşat, Anadolu’nun cennet köşelerini gezmeye devam ediyor. Farklı şehirlerden renkli görüntüler ve yıllardır süregelen ilginç geleneklerin yer aldığı Gündüz Gece bu hafta Dadaşların kenti Erzurum’dan renkli görüntülerle evlere konuk olacak.

Türkiye’nin gizli kalmış köşeleri, Doğu’dan Batı’ya ülkenin her bölgesinden ilginç gelenekler ve birbirinden lezzetli yöresel yemekler sevilen türkücü Kürşat’ın sunumuyla Gündüz Gece’de izleyici karşısına çıkıyor. Gündüz Gece ekibi bu hafta tarih kokan sokakları, soğuk havaya rağmen sıcacık kalmayı başarabilen insanlarıyla Erzurum’dan evlere konuk olacak. Gündüz Gece ekibi Erzurum’da ilk olarak tarihi dokuyu yerinde görmek için meşhur Narman Peri Bacaları’nı gezdi. Kırmızı rengi ve ilginç yeryüzü şekilleriyle dikkat çeken Narman Peri Bacaları’nı görünce hayranlığını gizleyemeyen Kürşat, bölgede at üstünde keyifli bir gezi yaptı. Gündüz Gece ekibi daha sonra Erzurumlu kadınlarla buluşup yöresel lezzetlerin yapımına eşlik etti. Erzurum kuymağının Karadeniz kuymağından farkını tadarak öğrenen Kürşat, izleyicileri için birbirinden lezzetli yemeklerin tariflerini aldı.

Gündüz Gece ekibinin son durağı Erzurum’un meşhur ballarının üretildiği bir çiftlik oldu. Birçok hastalığa şifa olan bal hakkında bilgi alan Kürşat, balın tadına yerinde baktı.

Anadolu kültürünü gerçek tanıklarından dinlemek isteyenlerin buluştuğu ‘Gündüz Gece’ her Cumartesi 11:30’da Kanal 7’de…

***

ANADOLU’NUN BEREKETLİ TOPRAKLARINDAN RENKLİ GÖRÜNTÜLER GÜNDÜZ GECE’DE

Ekranların sempatik ismi Kürşat, Anadolu’nun cennet köşelerini gezmeye devam ediyor. Anadolu insanının samimi sohbetleri, farklı şehirlerden benzersiz lezzetler ve yıllardır süregelen ilginç gelenekler Gündüz Gece ile ekrandaki yerini alıyor.

Kanal 7’nin sevilen ismi Kürşat, Anadolu’daki keşfini  Gündüz Gece ile sürdürüyor. Türkiye’nin gizli kalmış köşeleri, Doğu’dan Batı’ya ülkenin her bölgesinden ilginç gelenekler ve birbirinden lezzetli yöresel yemekler Gündüz Gece ile izleyici karşısına çıkıyor. Memleket hasreti çekenlerin özlemini bir nebze olsun dindirmeyi hedefleyen Gündüz Gece, köy köy dolaşarak kah bahçede hasat yapan köylüye yardım edecek kah düğün yemekleri hazırlayan teyzelerle sohbet edecek. Ekran başındakilere oturdukları yerden Anadolu’yu gezme imkanı sunan Gündüz Gece özlenen köy hayatını tüm yönleriyle gözler önüne seriyor.

Konya’da buğday hasadı, Adana’da pamuk tarlası… Bereketli topraklarda yetişen bin bir çeşit ürünü yerinde inceleyen Kürşat, hasat zamanının telaşını köylülerle birlikte yaşıyor.

Anadolu kültürünü gerçek tanıklarından dinlemek isteyenlerin buluştuğu ‘Gündüz Gece’ her Cumartesi 11:30’da Kanal 7’de…

Gündüz Gece programının tüm bölümlerini izle7.com’da izleyebilirsiniz.