Özlem Tunca ile Dünyayı Geziyorum

16 Şubat 2020, Pazar

CHU CHİ TÜNELLERİNDEN ETKİLEYİCİ KARELER

Özlem Tunca’nın sunumuyla ekrana gelen Dünyayı Geziyorum dünyanın dört bir yanından ilginç görüntüleri izleyicisiyle buluşturuyor. Dünyayı Geziyorum bu hafta köklü tarihiyle Vietnam’daki gezisine kaldığı yerden devam edecek.

Dünyayı karış karış gezerek ilginç yaşam tarzlarını, benzersiz manzaraları ve geçmişten bugüne taşınan tarihi eserleri görme fırsatı sunan Dünyayı Geziyorum yeni adreslerle ekranlardaki yerini alıyor. Dünyayı Geziyorum bu hafta zengin tarihi, sıcacık insanlarıyla Vietnam’daki serüvenini sürdürüyor. Günyayı Geziyorum ekibi Vietnam’da ilk olarak her yıl binlerce turisti ağırlayan Chu Chi tünellerine gitti. Özlem Tunca Vietnam savaşı sırasında kullanılan ve savaş izlerini bugüne taşıyan tünellerde gezerken Vietnam’ın tarihini anlattı. Amerikan askerlerinin sığamayacağı büyüklükte kazılan tünellerde geçmişin izlerini süren Özlem Tunca gördüğü manzara karşısında şaşkınlığını gizleyemedi. Daracık tünelden soluk soluğa çıkan Özlem Tunca ormanda yürüyüş yaptı. Yürüyüş esnasında bölge rehberinden Vietnam savaşına dair bilgi alan Tunca, duyduklarından çok etkilendi. Dünyayı Geziyorum ekibinin bir sonraki durağı savaş sırasında kullanılan silahların ve kalıntıların sergilendiği müze oldu. Yaşanan acıların gözler önüne serildiği müzeyi gezen Özlem Tunca gözyaşlarına hakim olamadı.

Dünyayı Geziyorum ekibi son olarak Vietnam pazarlarını gezdi. Her bütçeye hitap eden pazarda meyve standını görünce kendine hakim olamayan Yakupcan, durian meyvesini yemek için sabırsızlandı.

Özlem Tunca’nın sunumuyla Dünyayı Geziyorum her Pazar 15:20’de Kanal 7’de…

***

DÜNYAYI GEZİYORUM YENİ ROTALARLA KANAL 7’DE

Milyarlarca insanın oluşturduğu farklı kültürler, farklı yaşamlar  Dünyayı Geziyorum ile meraklılarıyla buluşuyor. Gezmeye görmeye fırsat bulamayanlar için dünyanın dört bir yanını ekrana taşıyan Özlem Tunca ve minik oğlu Yakupcan izleyicilerini dünya turuna çıkarıyor.

Dünyayı karış karış gezerek ilginç yaşam tarzlarını, görenleri etkisi altına alan benzersiz manzaraları ve geçmişten bugüne taşınan tarihi eserleri görme fırsatı sunan Dünyayı Geziyorum hız kesmeden izleyicisiyle buluşuyor. Yeni seyahat rotalarıyla izleyicisine tüm dünyayı görme olanağı sunan Dünyayı Geziyorum tarih kokulu sokakları gezip önemli mimari yapıları ziyaret edecek, dağları tepeleri aşıp göz kamaştıran manzaralar derliyor.

Özlem Tunca İle Dünyayı Geziyorum, seyahat meraklılarını farklı coğrafyaları gezmeye davet ederken, konaklama ve seyahat konusundaki deneyimlerini de izleyicilerle paylaşıyor. Her bölümü ayrı bir eğlence ve deneyim yüklü olan ‘Dünyayı Geziyorum’ herkesin merak ettiği ülkelerin sokaklarını gezgin ruhlu oğlu Yakupcan’la arşınlayıp dünyanın keşfedilmeyi bekleyen cennet köşelerini izleyicisinin beğenisine sunuyor.

Farklı kültürlerin renkli görüntülerle harmanlanıp izleyiciye aktarıldığı ‘Dünyayı Geziyorum’ yeni bölümleri ile her Pazar  Kanal 7’de…

Dünyayı Geziyorum programının tüm bölümlerini izle7.com’da izleyebilirsiniz.