Dünyanın Tadı

30 Kasım 2019, Cumartesi

BAŞKENT ANKARA’DA LEZZETLİ SOFRALAR

Yasin Esirgenç’in sunduğu Dünyanın Tadı farklı kültürler ve lezzetlerle evlere konuk oluyor. Farklı lezzetlerin ekrana taşındığı Dünyanın Tadı bu hafta başkent Ankara’nın eşsiz lezzetlerini izleyicisinin beğenisine sunacak.

Yasin Esirgenç’in sunumuyla ekrana gelen Dünyanın Tadı, dünyanın seçkin mutfaklarından farklı yemekleri ve sofra kültürlerini izleyicilerle buluşturuyor. Dünyanın Tadı bu hafta Ankara mutfağını keşfe çıkacak. Dünyanın Tadı ekibi ilk olarak Ankara’nın olmazsa olmazlarından güveç yapımını öğrendi. Odun ateşinde ağır ağır pişen güvecin tadına bakan Esirgenç, kendinden geçti. Dünyanın Tadı ekibi daha sonra Ankaralı bir ailenin evine konuk oldu. Kıyma ve ev yapımı erişteyle hazırlanan ‘höllüğün körü’ yemeğinin püf noktalarını öğrenen Yasin Esirgenç, evin minik kızıyla birlikte yemek yeme yarışması yaptı. Ankara’da her sabah bolca tüketilen Ankara simidinin tadını merak eden Dünyanın Tadı ekibi soluğu bir fırında aldı. Tereyağı ve pekmezle hazırlanan bu özel simidin yapımına eşlik eden Yasin Esirgenç, çay ve simit eşliğinde kahvaltı yaptı.

Dünyanın Tadı ekibi son olarak değirmen başına geçti. Burada köylü kadınlarla birlikte etli bulgur pilavı için buğday öğüten Yasin Esirgenç, hazırlanan pilavı türküler ve keyifli sohbetler eşliğinde denedi.

Soslu yemekler, deniz ürünleri, tatlılar, acılar… Dünya ülkelerinden en farklı lezzetler Yasin Esirgenç’in sunumuyla her Cumartesi saat 15:20’de ‘’Dünyanın Tadı’’ programı ile Kanal 7’de…

***

BİR DÜNYA DOLUSU LEZZET DÜNYANIN TADI’NDA

Dünya mutfaklarından farklı lezzetlerin ve yemek kültürlerinin ekrana taşındığı Dünyanın Tadı, Yasin Esirgenç’in sunumuyla izleyiciyle buluşuyor. İlginç yemek alışkanlıkları, birbirinden farklı lezzetler ve eşi benzeri görülmemiş yiyecekler Dünyanın Tadı’nda ekrana getiriliyor.

Yasin Esirgenç, Dünyanın Tadı programıyla ekrandaki yerini alıyor. Dünyanın seçkin mutfaklarından farklı yemeklerin, sofra adaplarının ve sokak lezzetlerinin tanıtıldığı Dünyanın Tadı eğlenceli görüntülerle evlere konuk oluyor. Yasin Esirgenç, dünyaca ünlü lezzetleri yerlerinde tadarken bu yemeklerin tariflerini ve yapım aşamalarını izleyicileri için öğreniyor. Oğlu Yakupcan’la birlikte güzel tatların izini süren Esirgenç, eğlenceli görüntülere ve eşsiz manzaralara da yer veriyor.

Soslu yemekler, deniz ürünleri, tatlılar, acılar… Dünya ülkelerinden en farklı lezzetler Yasin Esirgenç’in sunumuyla Cumartesi saat 15:15’te ‘’Dünyanın Tadı’’ programı ile Kanal 7’de…

Dünyanın Tadı programının tüm bölümlerini izle7.com’da izleyebilirsiniz.