Gündüz Gece

09 Ocak 2021, Cumartesi

BALIKESİR’DE KEYİFLİ BİR YOLCULUK

Sevilen türkücü Kürşat’ın eğlenceli sunumuyla Anadolu’nun saklı kalmış güzelliklerini ekrana getiren Gündüz Gece izleyicisini gezdiriyor. Gündüz Gece, bu hafta Balıkesir’den izleyici karşısına çıkacak.

Anadolu’nun keşfedilmeyi bekleyen köşeleri Kürşat’ın neşe dolu sunumuyla Gündüz Gece’de izleyiciyle buluşuyor. Gündüz Gece bu hafta tertemiz doğasıyla şehrin kalabalığından sıkılanların uğrak adresi olan Balıkesir’den evlere konuk olacak. Gündüz Gece ekibi Balıkesir’de ilk olarak balıkçıları ziyaret etti. Balıkçılarla birlikte ava çıkan Kürşat balık tutmak için kolları sıvadı. Bir yandan ağ atıp bir yandan da balıkçılarla sohbet eden Kürşat, türkülerle balıkçıları şenlendirdi. Gündüz Gece ekibinin bir sonraki durağı Balıkesirli bir teyzenin evi oldu. Teyzeyle birlikte tirit yemeği yapan Kürşat, teyzeden tiridin hikayesini dinledi.

Gündüz Gece ekibinin son durağı, sabun atölyesi oldu. Birçok hastalığa şifa olan doğal el yapımı sabunların yapımına eşlik eden Kürşat, özel yağlarla harmanlanan sabunların püf noktalarını ustasından öğrendi.

Anadolu kültürünü gerçek tanıklarından dinlemek isteyenlerin buluştuğu ‘Gündüz Gece’ her Cumartesi 11:20’de Kanal 7’de…

***

GÜNDÜZ GECE ANADOLU’NUN İZİNİ SÜRÜYOR

Sevilen türkücü Kürşat’ın eğlenceli sunumuyla Anadolu’nun saklı kalmış güzelliklerini ekrana getiren Gündüz Gece turuna hız kesmeden gezmeye devam ediyor. Memleket hasreti çekenlerin özlemini dindirmek isteyen Gündüz Gece, Anadolu topraklarının güzelliklerini karış karış dolaşarak Kanal 7’de ekrana taşıyor.

Anadolu’nun keşfedilmeyi bekleyen köşeleri, Doğu’dan Batı’ya yurdun her yerinde yaşam süren Anadolu insanın kültür mirası, tarladaki çiftçinin hasadı, şanı dünyaya yayılan Türk mutfağının yöresel lezzetleri Kürşat’ın neşe dolu sunumuyla Gündüz Gece’de izleyiciyle buluşuyor. Ekran başındakilere oturdukları yerden Anadolu’yu gezme imkanı sunan Gündüz Gece özlenen köy hayatını tüm yönleriyle gözler önüne serecek. Gündüz Gece bu hafta Muş’tan renkli görüntüleri ekrana getiriyor.

Kürşat, kah Ege’de zeytin hasadına gidecek kah Karadeniz’de horon vuracak, İç Anadolu’da buğday hasadına giderken Akdeniz’de portakal toplayacak. Her yeri cennet olan Türkiye’nin yedi bölgesinden renkli görüntüler Gündüz Gece ile evleri şenlendiriyor.

Anadolu kültürünü gerçek tanıklarından dinlemek isteyenlerin buluştuğu ‘Gündüz Gece’ her Cumartesi 11:20’de Kanal 7’de…

Gündüz Gece programının tüm bölümlerini izle7.com’da izleyebilirsiniz.