DİZİ 'KÖKLER'

DİZİ 'KÖKLER'

Hafta İçi Her Gün - 20:00

DİZİ 'KÖKLER'

2 Aralık 2019, Pazartesi

GEORGE TOMMY’NİN KÖTÜLÜĞÜNÜ GÖREBİLECEK Mİ?

Kunta Kinte’nin özgürlük mücadelesinin anlatıldığı Kökler dizisinin yeni bölümünde George, Tommy’i ölümden kurtarır. Ona gönülden bağlı olan George, kullanıldığının farkında değildir.

6. Bölüm

George, Tommy’nin yaralarını sarar ve iyi olana kadar başından ayrılmaz. Tommy’nin amacı ise George’un horuz dövüşünden iyi para kazanmasıdır. George, sahibi Tommy için sürekli çalışır. Kiyzi ise oğlunu Tommy’den uzak tutmaya çalışsa da George ikna olmaz. George, Matilda ile evlenir. Diğer yandan Kiyzi’den hoşlanan bir adam, Kiyzi’yi Tommy’den almak için tüm parasını ortaya koyar. Tommy ise kıskançlık krizine girer ve Kiyzi’yi vermek istemez.

Her bölümünde insanlığa mesaj veren efsanevi dizi Kökler hafta içi her gün 20:00’de Ülke TV’de…

***

ÖZGÜRLÜK MÜCADELESİ HİÇ BU KADAR İYİ ANLATILMAMIŞTI!

Bazen isminizi yeniden kazanmak için bile savaşmanız gerekir… Toby’nin, Kunta Kinte olmak için verdiği mücadelenin anlatıldığı kült yapıt Roots-Kökler Ülke TV ekranlarında…

1977 yılında mini dizi olarak Alex Haley’in kitabından uyarlanan Kökler, 2016 yılında yayınlanan yeni versiyonu ile yeniden Ülke TV’de… Kökler, Kunta Kinte isimli bir Afrikalının ülkesinden kaçırılıp, köle olarak Amerika’ya getirilmesiyle yaşadığı zorlukları, ötekileştirilmeyi ve ırkçılığı konu alıyor. Özgürlüğü bulmak için her yolu deneyen Kunta Kinte’nin hikâyesinin anlatıldığı Kökler, güçlü oyuncu kadrosu ile de dikkat çekiyor. Her bölümü film tadında olan bu hikâye başlı başına bir insanın özgürlük mücadelesini konu alan başyapıtlardan… İzleyiciyi karakterlerle empati yaptıran, her karesi muazzam bir şekilde işlenen Kökler’de seyircinin boğazı düğüm düğüm olacak.

Her bölümünde insanlığa mesaj veren efsanevi dizi Kökler hafta içi her gün 20:00’de Ülke TV’de…

Künye:
Yönetmenler: Bruce Beresford, Thomas Carter, Phillip Noyce, Mario Van Peebles
Senaryo: Alex Haley,Lawrence Konner,Mark Rosenthal, Alison McDonald, Charles Murray
Oyuncular: Malachi Kirby, ForestWhitaker, MatthewGoode, James Purefoy, Anna Paquin, Jonathan Rhys Meyers, Laurence Fishburne, Emayatzy Corinealdi