BELGESEL''ÜLKE'NİN ÇOCUKLARI''

HEMŞİRE OLMAK İSTEYEN YASEMİN’İN HİKAYESİ ÜLKE TV’DE

Kendileri küçük, yürekleri engin masum çocuklarının hikâyesinin anlatıldığı Ülke’nin Çocukları’nda bu hafta, hemşire olmak isteyen küçük Yasemin’in hikayesi ekrana gelecek.

Fedakârlıkları, hayattan beklentileri ve masum kalpleri ile izleyicilerin yüreklerine dokunan hikâyeler ‘Ülke’nin Çocukları’yla ekrana taşınıyor. Ülke’nin Çocukları’nda bu hafta 12 yaşındaki Yasemin’in hemşire olma hayalleri ve köy hayatında verdiği mücadele dolu hayatı anlatılacak.

Programda, ninesiyle birlikte sütten peynir yapan Yasemin’in küçük yaşına rağmen edindiği hayat tecrübesi ve ninesiyle olan sıcacık yaşam öyküsü izleyiciye aktarılacak.

Kendileri küçük, yürekleri büyük çocukların öyküsünün anlatıldığı Ülke’nin Çocukları her Pazar 16:30’da Ülke TV’de…

xxx
ÜLKE’NİN ÇOCUKLARI’NIN DOKUNAKLI HİKÂYESİ

Yaylalarda, dağlarda keçilerle koyunlarla arkadaşlık yaparak büyüyen köy çocukların masum hikâyesi Ülke’nin Çocukları Belgeseli ile ekrana geliyor . Çocuk kalplerin, yüzündeki gülümseme ve kalbindeki hüzün izleyicilerin kalplerine dokunuyor.

Ailelerinin geçim mücadelesine ufak elleriyle destek olan çocukların yaşamı, hayalleri ve umutları Ülke’nin Çocukları’nda olacak. Kimisi pilot olmak, kimisi hemşire olmak için hayal kuruyor. Bu çocuklar sadece okula gitmiyor… Evde annesine, tarlada babasına yardım eden, hayatın zorlukları ile küçük yaşta tanışan köy çocuklarının öyküleri ‘Ülke’nin Çocukları’nda…

‘’İnsanı çözersin, çözersin, çözersin çocuk çıkar’’ diyen Sezai Karakoç’un dizilerinin belgesele dönüştüğü, kendileri küçük, yürekleri büyük çocukların öyküsünün anlatıldığı Ülke’nin Çocukları her Pazar 16:30’de Ülke TV’de…