BELGESEL''ÜLKE'NİN ÇOCUKLARI''

29 Kasım 2020, Pazar
KENDİSİ KÜÇÜK YÜREĞİ BÜYÜK MUHAMMED’İN BİSİKLET SEVGİSİ

Kendileri küçük, yürekleri engin masum çocuklarının hikâyesinin anlatıldığı Ülke’nin Çocukları’nda bu hafta bisiklete binmeyi çok seven küçük Muhammed’in hikayesi ekrana gelecek.

Fedakârlıkları, hayattan beklentileri ve masum kalpleri ile izleyicilerin yüreklerine dokunan hikâyeler ‘Ülke’nin Çocukları’yla ekrana taşınıyor. Ülke’nin Çocukları’nda bu hafta Burdur’a bağlı İlyas Köyü’nde hayvancılıkla uğraşan ailesine minik elleri ve kocaman yüreğiyle yardım eden Muhammed’in yürek ısıtan görüntüleri yayınlanacak.

Dağda keçi güden, ovada vişne toplayan ve köyde hiç arkadaşı olmadığı için en büyük tutkusu bisiklete binmek olan Muhammed büyüyünce asker olmak istediğinden bahsedecek.

Kendileri küçük, yürekleri büyük çocukların öyküsünün anlatıldığı Ülke’nin Çocukları her Pazar 16:30’da Ülke TV’de…

xxx
ÜLKE’NİN ÇOCUKLARI’NIN DOKUNAKLI HİKÂYESİ

Yaylalarda, dağlarda keçilerle koyunlarla arkadaşlık yaparak büyüyen köy çocukların masum hikâyesi Ülke’nin Çocukları Belgeseli ile ekrana geliyor . Çocuk kalplerin, yüzündeki gülümseme ve kalbindeki hüzün izleyicilerin kalplerine dokunuyor.

Ailelerinin geçim mücadelesine ufak elleriyle destek olan çocukların yaşamı, hayalleri ve umutları Ülke’nin Çocukları’nda olacak. Kimisi pilot olmak, kimisi hemşire olmak için hayal kuruyor. Bu çocuklar sadece okula gitmiyor… Evde annesine, tarlada babasına yardım eden, hayatın zorlukları ile küçük yaşta tanışan köy çocuklarının öyküleri ‘Ülke’nin Çocukları’nda…

‘’İnsanı çözersin, çözersin, çözersin çocuk çıkar’’ diyen Sezai Karakoç’un dizilerinin belgesele dönüştüğü, kendileri küçük, yürekleri büyük çocukların öyküsünün anlatıldığı Ülke’nin Çocukları her Pazar 16:30’de Ülke TV’de…