TARİHTE YÜRÜYEN ADAM

TARİHTE YÜRÜYEN ADAM

16 Ekim 2021, Cumartesi

ÇİNİLİ KÖŞK’ÜN TARİHİ ÜLKE TV’DE

Tarihi sevdiren ve merak uyandıran program Tarihte Yürüyen Adam bu hafta İstanbul Fatih’te Arkeoloji Müzesi’nin içinde bulunan Çinili Köşk’ten ekranlara gelecek.

Ahmet Anapalı’nın sunumuyla ekrana gelen Tarihte Yürüyen Adam, tarihin tozlu sayfalarını karıştırmaya devam ediyor. Ahmet Anapalı bu hafta Fatih Sultan Mehmet Han tarafından 1472 senesinde yaptırılan ve 1875-1891 yılları arasında İmparatorluk Müzesi olarak hizmet veren Çinili Köşk’ün geçmişini izleyicilere aktaracak.

Programda daha sonra Arkeoloji Müzesi’nin kalan kısmını da gezen Anapalı, müzenin tarihini ve müzede bulunan eserler hakkında önemli bilgileri Ülke TV ekranlarında anlatacak.

Tarihi sevdiren program ‘Tarihte Yürüyen Adam’ her Cumartesi 21.00’de Ülke TV’de…

xxx
Tarihi sevdiren ve merak uyandıran program Tarihte Yürüyen Adam geçmişten günümüze kadar ayakta kalmayı başaran tarihi yapıları ve hikâyelerini izleyicilerle buluşturuyor.

Tarihte Yürüyen Adam Tarihçi Yazar Ahmet Anapalı’nın sunumuyla Ülke TV’de … Mekanların tarihçesi, gündelik hayatta sıkça kullanılan deyişlerin kökeni ve tarihe farklı bir bakış Ülke TV’de…  Ahmet Anapalı, kimi zaman mimari yapıları ile ilk olma özelliğine sahip yerleri ekrana taşıyor.

“Dünü bilmeyen bugünü anlayamaz; bugünü anlamayan yarını göremez, yarını inşâ edemez; hattâ dünden gelen hamlelerin nedenlerini bile düşünemez.” diyen Abdulbaki Gölpınarlı’nın sözünden ilhamla ‘Tarihte Yürüyen Adam’ dünü anlatıyor, bugünü gösteriyor ve yarının rotası için ışık tutuyor.

Tarihi camiler, kervansaraylar, üstünde birçok medeniyetin yaşadığı Mezopotamya ve Anadolu şehirlerinin bilinmeyen hikâyeleri Tarihte Yürüyen Adam ile her Cumartesi Ülke TV’de…

Tarihte Yürüyen Adam programının tüm bölümlerini izle7.com’da izleyebilirsiniz.