EN İYİSİ GEZMEK

En İyisi Gezmek – Kolaj | 26 Kasım 2023

02 Aralık 2023, Cumartesi

EN İYİSİ GEZMEK, CAĞ KEBABINDA BİR DÜNYA MARKASI OLAN ERUZURUM’DA

Gittiği hiçbir yerde yabancılık çekmeyen ekranların samimi sunucusu Harun Şen’in hazırlayıp sunduğu “En İyisi Gezmek”, Türkiye’yi karış karış gezerek farklı hayatlara konuk oluyor. “En İyisi Gezmek”, bu hafta eşsiz lezzetleri ve kendine has kültürüyle Erzurum’dan izleyenleriyle buluşuyor.

Tarlada, bağda, bahçede, çarşıda, pazarda kısacası her yerde Anadolu insanının yaşamına eşlik eden Harun Şen, manili sözleri ve keyifli sohbetleriyle izleyenlerini gülümsetiyor. “En İyisi Gezmek” bu hafta, Erzurum insanının yaşantısını ve yöresel lezzetlerini ekranlara taşıyor. İlk olarak Erzurum’da bir kahvehane oturan amcalarla samimi bir sohbet gerçekleştiren Şen, daha sonra UNESCO hoşgörü ödülü alan bir esnafı ziyaret etti. Erzurum’un Mestinaz adı verilen meşhur içeceğinden tadan Şen, esnafın mütevazi kahvaltısına da ortak oldu. Harun Şen daha sonra sabah saatlerinde bile meşhur cağ kebabı pişiren bir ustayla sohbet etti ve Erzurum’un çarşısını gezdi.

Rotasını baba mesleğini devam ettiren kebap ustasının dükkanına çeviren “En İyisi Gezmek” ekibi, kebap ustası ile birlikte şiş kebap yaptı, püf noktalarını öğrendi ve izleyenleri için tadına baktı. “En İyisi Gezmek” ekibi son olarak Erzurum’un meşhur Tortum Şelalesini görmeye gitti. Belediye Başkanından doğal güzelliğin simgesi Tortum Şelalesi ve Uzundere hakkında bilgi alan Şen, izleyicileri için benzersiz manzaralar derledi.

Kabuğuna sığmayan program “En İyisi Gezmek” her hafta sonu saat 20:00’da Ülke TV ekranlarında…

***

KABUĞUNA SIĞMAYAN PROGRAM EN İYİSİ GEZMEK

Gittiği yerlerde yabancılık çekmeyen ekranların samimi sunucusu Harun Şen’in hazırlayıp sunduğu “En İyisi Gezmek”, Türkiye’yi karış karış gezerek farklı hayatlara konuk oluyor. Manileri ve kafiyeli konuşmalarıyla eğlenceli dakikalar yaşatan Şen, Anadolu’nun tüm renklerini ekranlara taşıyor.

Bazen tarlada bazen bağ evinde bazen de yolda Anadolu insanının yaşamına eşlik eden Şen, yaptığı keyifli sohbetlerle yüzleri gülümsetiyor. Gittiği şehirlerin meşhur lezzetlerini bizzat yerinde tadan “En İyisi Gezmek”, yörenin yüzyıllar boyunca süre gelen adetlerini, gelenek görenekleri ve yaşam kültürünü Ülke TV ekranlarına getiriyor. Ziyaret ettiği yöre halkıyla samimi diyaloglar kuran Şen, birbirinden ilginç hayat hikayelerini izleyenleriyle paylaşıyor.

Anadolu’nun her köşesinden bambaşka hayatları ekranlara taşıyan program “En İyisi Gezmek” her hafta sonu saat 20:00’da Ülke TV ekranlarında…

En İyisi Gezmek programının tüm bölümlerini izle7.com’da izleyebilirsiniz.